Paflagonya Hakkımızda

Merkez / Kastamonu

hero-banner

Hakkımızda

Paflagonya, 2000 yılında Kastamonu’da başlayan “geleneksel üretim, yerli tohum, etik ticaret” yolculuğunun adı. Ardımızda kalan yıllarda elde ettiğimiz deneyim ile yolcluğumuzun gelecek adımlarını daha güven ve bilgi ile atıyoruz.


Şehir merkezindeki Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı’da yörenin ilk “yöresel ürün dükkanı” olarak faaliyete başladığımız yolculuğumuzda; yöremizin yerli tohumu alaerik üretmeye başladığımız meyve bahçesini yörenin ilk organik sertifikalı Taşköprü sarımsağını ektiğimiz tarım serüvenimiz takip etti.


Kastamonu’nun dünyanın ilk buğdayı olan Siyez’in farkına varmasına emek verdik, ülkemize ve yurtdışına tanıtmaya çalıştık, yarattığımız farkındalık sayesinde yöremizdeki ekim alanlarının çoğalmasını sağladık.


Kastamonu’nun dört tarafını çeviren ormanlarımızda her yıl heba olup giden yabani meyveleri ürüne dönüştürmek için çaba harcadık ve nihayetinde ürettiğimiz yaban meyvesi ürünlerini tüketici ile buluşturduk.


Tarım ve orman hammaddelerinden günümüzde 100’ün üzerinde ürünü kendi üretimlerimiz ve tedarikçilerimizin işbirliğinde sunuyoruz.

 

Choose your Delivery Location
Enter your address and we will specify the offer for your area.
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?